noname.jpg
Reklamı kapat
dikreklam1.jpg
Reklamı kapat
arhavi
12.jpg

ARHAVİ’DE “KADIN GİRİŞİMCİLİĞİNDE KOOPERATİFLEŞME” KONULU BİR BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Arhavi Turizm Derneği , Arhavi Halk Eğitimi Merkezi ve Momentum Bilgi Transferi kuruluşu ile birlikte organize edilen “Kadın Girişimciliğinde Kooperatifleşme “ konulu  bilgilendirme toplantısı Halk Eğitimi Salonunda gerçekleştirildi.

Momentum Bilgi Transferi proje yönetmeni Arzu Gözel tarafından yapılan ilk konuşmada girişimciliğin ne olduğu  ve nasıl yapılması gerektiği üzerinde durulurken bazı izleyicilere de soru-cevap şekli ile açıklamalar da bulunuldu.

Eyleme dönüşmeyen bir projenin girişimcilik kapsamına giremeyeceğini ifade eden Gözel, “ yaşadığımız bu coğrafyanın bizlere sunduğu bir sürü fırsatı değerlendirmek , buradan kazanç sağlamak için geç kalmış sayılmazsınız” diyerek “ böyle bir projede maddi olarak bir kazanç elde etmek ve belli standardı yakalamak ta girişimcilik ruhu ve cesaretinin ve de kooperatifçiliğin önemli bir yeri olduğunu ifade etti.

İkinci bölümde konuşan Stratejist Ufuk Öztürk Peker ise genelde kooperatifleşmenin yapısal özelliklerinden , özellikle bireysel girişimcilik ile kooperatifçilik arasındaki farklılıkların altını çizerek, örneklemelerde bulundu.

Peker, kendisinin aslında Rize’nin Fındıklı ilçesinden olduğunu belirterek, kendi memleketinin insanlarına bu konuda yardıma hazır olduğunu belirterek arzu edilen bir gelişme olması halinde  buradan çıkacak kadın girişimcilere sonuna kadar destek olma sözü verdi.

Bilgilendirme toplantısını İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu, Şübe Müdürü Fikret Solak, Halk Eğitimi  Merkezi Müdürü Hasan Hüsnü Özcan  ve Arhavi Turizm Derneği Başkanı Refik Lakerta’da izledi.

Lakerta, konuşmalar sonunda “ Arzu ettiğimiz hedefler konusunda umarım bu bilgiler katılımcı bayanlar için bir kıvılcım olur ve hayata geçme şansını yakalar “ diyerek böylesine değerli bilgileri paylaşımlarından dolayı Momentum Bilgi  Transferi yetkililerine teşekkür etti.

21 Kasım 2018 - 17:03 'de eklendi ve 145 kez görüntülendi.
Etiketler :
KAMİLET VADİSİ, ÇAMUR VADİSİ OLDU… KAMİLET VADİSİ, ÇAMUR VADİSİ OLDU…
ARHAVİ’DE BELİRLİ NOKTALARA TIBBI ATIK KUTULARI KONULDU.. ARHAVİ’DE BELİRLİ NOKTALARA TIBBI ATIK KUTULARI KONULDU..
Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu’ndan Fırın Denetimleri Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu’ndan Fırın Denetimleri
ARHAVİ BELEDİYESİ KORONA VİRÜSÜ SALGINI NEDENİ İLE ÖNLEM ALMAYA DEVAM EDİYOR.. ARHAVİ BELEDİYESİ KORONA VİRÜSÜ SALGINI NEDENİ İLE ÖNLEM ALMAYA DEVAM EDİYOR..
Korona virüsü komşuluklarına engel olamadı Korona virüsü komşuluklarına engel olamadı
ATAMIZI, ÖZLEMLE ANDIK… ATAMIZI, ÖZLEMLE ANDIK…
SON DAKİKA