Reklamı kapat

Reklamı kapat
arhavi
12.jpg

ATAMIZI, ÖZLEMLE ANDIK…

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük devlet adamı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 81. yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi ilçemiz Arhavi’de de düzenlenen törenlerle bir kez daha sevgi, saygı ve rahmetle anıldı.

Atatürk Anıtı başlayan törene İlçe Kaymakamı Fatih Dülgeroğlu, Garnizon Komutanı Ali Türközü, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Sefer Yerebakan, İlçe Jandarma Komutanı Engin Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından çelenk sunma merasimi gerçekleştirildi. Bayraklar bir günlüğüne yarıya indirildi ve anıtın önündeki tören son buldu. Ardından Nermin Çarmıklı Halk Kütüphanesi’ne geçilerek günün anlam ve önemine uygun “Atatürk Fotoğrafları ve Atatürk Kitapları Sergisi” gezildi.

Akabinde Ertuğrul Kurdoğlu Fen Lisesi’nde hazırlanan “10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı” ile Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk anıldı. Ata’ya özlemi vurgulayan şiirler ve konuşmalar, öğrencilerin sunumlarıyla gerçekleştirildi. Günün anlam ve önemine uygun yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ilçe protokolü tarafından ödüllerinin verilmesinin ardından tören son buldu.  

21 Kasım 2019 - 14:19 'de eklendi ve 171 kez görüntülendi.
Etiketler :
Milletvekili Dr. Hüseyin Örs den Kamilet Vadisi için Soru önergesi Milletvekili Dr. Hüseyin Örs den Kamilet Vadisi için Soru önergesi
KAMİLET VADİSİ, ÇAMUR VADİSİ OLDU… KAMİLET VADİSİ, ÇAMUR VADİSİ OLDU…
ARHAVİ’DE BELİRLİ NOKTALARA TIBBI ATIK KUTULARI KONULDU.. ARHAVİ’DE BELİRLİ NOKTALARA TIBBI ATIK KUTULARI KONULDU..
Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu’ndan Fırın Denetimleri Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu’ndan Fırın Denetimleri
ARHAVİ BELEDİYESİ KORONA VİRÜSÜ SALGINI NEDENİ İLE ÖNLEM ALMAYA DEVAM EDİYOR.. ARHAVİ BELEDİYESİ KORONA VİRÜSÜ SALGINI NEDENİ İLE ÖNLEM ALMAYA DEVAM EDİYOR..
Korona virüsü komşuluklarına engel olamadı Korona virüsü komşuluklarına engel olamadı
SON DAKİKA