Reklamı kapat

Reklamı kapat
arhavi
12.jpg

Son dakika! Artvin’den kara haber geldi: 4 kişi öldü

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Yusufeli ilçesinde dün akşam etkili olan sağanak nedeniyle meydana gelen sel ve heyelanlarda 1 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Valinin duyurduğu selde kaybolan 3 kişilik aileden de kara haber geldi ve ölü sayısı 4’e yükseldi. Artvin Valiliği de son açıklamasıyla, vatandaşları meteorolojik uyarılar konusunda dikkatli olmaya çağırdı. Öte yandan Rize’de sabah saatlerinde […]

Son dakika! Artvin’den kara haber geldi: 4 kişi öldü
14 Temmuz 2020 - 8:44 'de eklendi.

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Yusufeli ilçesinde dün akşam etkili olan sağanak nedeniyle meydana gelen sel ve heyelanlarda 1 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Valinin duyurduğu selde kaybolan 3 kişilik aileden de kara haber geldi ve ölü sayısı 4’e yükseldi. Artvin Valiliği de son açıklamasıyla, vatandaşları meteorolojik uyarılar konusunda dikkatli olmaya çağırdı. Öte yandan Rize’de sabah saatlerinde başlayan şiddetli yağış, sele yol açarken Erzurum yolu kapandı. İkizdere’de de sel tehlikesine nedeniyle bazı evler boşaltıldı.

Artvin’de dün akşam saatlerinde başlayan sağanak Yusufeli ilçesini vurdu. Sağanak, sel ve heyelanlara neden oldu. Artvin Valisi Yılmaz Doruk selde 1 kişinin öldüğünü ve 3 kişilik bir ailenin kaybolduğunu şu ifadelerle duyurdu:

* Dün akşam saat 19.30 sıralarında, Yusufeli Barajı’mızın şantiye bölgesine sel geldi. Şantiyelerimizde çalışanlardan 1 kişi hayatını kaybetti.

AİLE SELE KAPILDI

* Bir ailemiz de kayıp; Anne, baba ve bir çocuğuyla. Arama çalışmalarımız devam ediyor.

* Şantiyede çok ciddi boyutta maddi hasar var. Birçok araç heyelan altında kalmış durumda. Ancak baraj inşaatımızın çalışmasına mani bir durum yok. O bölgede bir sıkıntımız yok

*  Fakat önemli bir boyutta maddi hasar oluşmuş, özellikle ofis ve yatakhane bölgesinde. Tahliyeler yapıldı. İşçilerimiz başka bir bölgeye alındı. Şu aşamada temizleme çalışmaları devam ediyor.

ÖLÜ SAYISI 4’E YÜKSELDİ

İlerleyen saatlerde 3 kişilik ailenin içinde bulunduğu otomobile ulaşıldı. Yusufeli’nde selde kaybolan 3 kişilik ailenin cansız bedenleri bulundu ve ölü sayısı 4’e yükseldi.

Toprak altında kalan araçtan Mustafa (53) ile Müşerref (49) Sönmez çifti ile oğulları Salih’in (16) cansız bedenleri ekipler tarafından çıkarıldı.

ÜZÜCÜ OLAYI ANLATTI

Artvin’den otomobille Erzurum’a giderken sele kapılmaktan son anda kurtulan Muhammed Geyik o anları anlattı. Geyik, “Heyelan bir anda yamaçtan kopup yola düştü. Önümde seyreden 3 araç vardı. Bir araç son anda tüneli ulaşmayı başardı, birini heyelan taşıyarak yolun altına attı. Bir araç da toprak altında kaldı. Biz akan toprağı görür görmez hemen geriye doğru kaçarak kurtulduk. Araçlarda kaç kişi olduğunu bilmiyorum” dedi.

VALİLİK’TEN ÖNEMLİ UYARI

Artvin Valiliği sel ve heyelanda 4 vatandaşın hayatını kaybettiğini hatırlatarak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

* Heyelan sonrası şantiye alanı içerisinde çok sayıda özel şahıslara ait araçlar ile şantiyeye ait iş makinası/araçlar sele kapılarak toprak altında kalmıştır.

* Gerek kamu kurum ve kuruluşlarına ait, gerekse işletmeye ait iş makinalarıyla yol açma ve enkaz altındaki araçların tahliye çalışmalarına devam edilmektedir.

* Bölgemizde yağışların yer yer devam etmesi nedeniyle vatandaşlarımızın meteorolojiden yapılan uyarılar konusunda hassas olmaları önem taşımaktadır.

Görüntünün olası içeriği: açık hava
Görüntünün olası içeriği: araba ve açık hava

Etiketler :
RADYO ZUĞA
SON DAKİKA
RADYO ZUĞA
İLGİLİ HABERLER